عدم برتری صابونهای آنتی باکتریال بر صابونهای معمولی : در صابونهای ضدباکتری ، ماده ای به نام تریکلوسان به غلظت 3/0  درصد مورد استفاده قرار می گیرد . پژوهشی جدید نشان داده است که این ماده تاثیر قابل توجهی بر پاکسازی باکتری در زمان کوتاه ندارد . nasrollahi5.blogfa.com

جداسازی آب و روغن توسط غشایی جدید : نوعی توری فولادی با پوششی از بسپار خودتمیزگر ساخته شده است که می تواند روغن را از مخلوط آب و روغن جدا کند .

کشف ساختار جدیدی از قلع به شکل گرافن : قبلاً پیش بینی شده بود که قلع ، همچون گرافن ، می تواند یک لایه نازک تک اتمی ایجاد کند . برای اولین بار ، این لایه نازک ساخته شده و «استانن» نام گرفته است . پیش بینی می شود که استانن ، بدون تولید گرما ، رسانای الکتریسیته باشد ؛ اما هنوز پژوهش ها ادامه دارد . nasrollahi5.blogfa.com

کشف واحد سازنده الکترون : واحد سازنده الکترون که «فرمیون وِیل» نام دارد ، توسط دو تیم بین المللی کشف شد . دانشمندان حدود 86 سال پیش ، تئوری حضور این ماده را ارایه کرده بودند ، اما آنرا به تازگی در بلورهای آرسنید تانتال مشاهده کرده اند .

بازبینی جرم اتمی ایتربیُم : در پژوهشی جدید ، با اندازه گیری فراوانی ایزوتوپ های ایتربیم ، جرم اتمی استاندارد این عنصر ، از 054/173 به 044/173 تغییر کرد .

آلودگی اوزون تروپوسفری ، رایحه گل ها را کاهش داده است : اوزون تروپوسفری ، ترکیبات آلی فرّار را ، که در گل ها دارای رایحه ای خوشایند هستند ، تخریب می کند و خوشبویی گل ها را کاهش می دهد . این پدیده برای زنبورها نیز دردآور است .nasrollahi5.blogfa.co

آتش بازی دوست دار محیط زیست : ترکیبات کُلُردار موجود در مواد آتش بازی ، مواد سرطانزایی تولید می کنند که به طرف زمین بازمی گردند . اخیراً در ترکیبات مواد آتش بازی ها به جای پلی وینیل کلرید ، از ماده جدیدی استفاده می شود که اثر سرطانزایی ندارد و نور قرمز خیره کننده ای هم تولید می کند . nasrollahi5.blogfa.com

پلیمری ضدیخ که از سلول ها در سرما محافظت می کند : بسپار جدیدی ساخته شده است که از رشد بلورهای یخ درون گلبولهای قرمز خون جلوگیری می کند و بدین ترتیب بافت ها را سالم حفظ می کند . این فناوری ، نگهداری بافت ها و اندام ها را در دماهای پایین ممکن می سازد .

صحیح ترین عدد آووگادرو تاکنون : در یک آنالیز جدید ، عدم قطعیت عدد آووگادرو تا 20 اتم در میلیارد ، کاهش یافته است . ای اندازه گیری برای کُره ای از جنس سیلیسیم انجام گرفته است .

کفِ قابل اسپری برای جلوگیری از خونریزی : پژوهشگران ، کفِ اسپری شونده ای حاوی نوعی «کیتوسان» تغییر شکل یافته ساخته اند که خونریزی را به میزان 90 درصد کاهش می دهد . از این ماده می توان برای بندآوردن خونریزی در تصادفات و جراحی ها استفاده کرد .