۱- ابتدا وارد محیط Start ویندوز شده، بعد روی All Programs کلیک کنید.

۲- بر روی گزینه Accessories کلیک کنید.

۳- بر روی گزینه Snipping Tool کلیک کنید تا برنامه اجرا شود.

Image 3 عکس گرفتن از صفحه نمایش در ویندوز 7 و 8
محیط برنامه :

Snipping - برنامه‏ ای برای عکس‏برداری از دسکتاپ

نحوه استفاده از Snipping :

با اجرا کردن برنامه پنجره‏ای مانند تصویر زیر باز می‏شه که به صورت پیش‏فرض در حالت آماده به کار (New) قرار داردو شما آیکون ماوس رو به شکل بعلاوه می‏ بینید و از طرفی کل زمینه کاری شما بجز پنجره Snipping به صورت محو در میاد.

شما می‏توانید با کلیک کردن بر روی یکی از کنج‏ ها و پایین نگه داشتن کلیک چپ ماوس (عمل کشیدن و رها کردن یا Drag) از ناحیه مورد نظرتان عکس‏برداری کنید.

ادامه مطالب را ببینید. 
اجزای برنامه:

بعد از اینکه از تصویری که روی صفحه دسکتاپ است( مثلا شکلی برای طراحی سوال شیمی)  عکس گرفتید وارد محیط کاری برنامه می شوید که در تصویر زیر آن را به سه قسمت اصلی تفکیک کرده ایم و هر کدام را به اختصار  توضیح میدهم.


Snipping - برنامه‏ ای برای عکس‏برداری از دسکتاپ

1 : قسمتی از نوار ابزاراست، که برای گرفتن عکس جدید (New) – کپی کردنش (Copy) که می‏ توانید در هر برنامه ای که خواستید  Paste کنید – ذخیره کردن (Save) و میل کردن تصویر می‏توانید از این قسمت و  ابزارهاش استفاده کنید.

2 : محیط نمایش عکس گرفته شده شماست که برای ویرایش یا ذخیره کردن آماده است.

3 : برای ویرایش کردن تصویری که گرفتید ؛ در این برنامه، ابزاری که برای این کار در نظر گرفته شده عبارتند از : قلم نوشتاری (Pen) – که می‏ توانید با کلیک کردن بر روی فلش منوی آبشاری آن پهنای قلم را تعیین کتید – مارکر (HighLighter) و پاک‏ کن (Eraser)

ذخیره ‏سازی :

نکته آخر اینکه، شما می‏ توانید موقع ذخیره کردن عکس، فرمت آن را با توجه به نیازتان تغییر دهید.

Snipping - برنامه‏ ای برای عکس‏برداری از دسکتاپ

منبع : وبسایت سر رسید